Užijte si podstatně klidnější a levnější dovolenou v Černé Hoře

Stovky Čechů a Slováků se každé léto pravidelně vydává na rodinnou dovolenou do Chorvatska k moři. Chorvatsko sice je krásná země, ale co takhle zkusit něco nového. Černá Hora vám může nabídnout víc než očekáváte. Na rozdíl od Chorvatka je totiž v Černé Hoře mnohem větší klid a příznivé ceny. Přitom se tato země nenachází daleko a dopravíte se sem klidně i autem. Pojednává o tom i článek na .

Montenegro

Co v Černé Hoře navštívit?

· Boka Kotorská

Boka Kotorská neboli Kotorský záliv je jedno z nejnavštěvovanějších míst tohoto státu. Jedná se o největší přírodní záliv na jihu Jaderského moře podobající se Skandinávským fjordům.
Kotor

Nejvýznamnější místo tohoto zálivu je přístavní město Kotor, po kterém je záliv i pojmenován. Jedná se o jedno z nejlépe zachovalých středověkých měst v jihovýchodní Evropě. Pro svojí unikátnost bylo starověké město Kotor i zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Město je obklopené středověkými městskými hradbami, které ho spojují s pevností sv. Jana, ze které se vám naskytne výhled na celou zátoku.

· Podgorica

Podgorica je hlavním a největším městem Černohorské republiky ležící na soutoku řek Morača a Ribnica s jedinečnou atmosférou, kterou musíte při cestě na Balkán určitě zažít.

· Budva

Pokud chcete spojit kulturní památky s koupáním je pro vás Budva dobrá volba. Nabízí totiž nejen pěkné pláže s průzračným mořem, ale i historické jádro ve formě uzavřené opevněné citadely. Budva je také známá svými hudebními festivaly, kde účinkovalo už spoustu známých světových kapel.

Monterego 2

· Skadarské jezero

Jestliže se spíš zajímáte o přírodu, než o kulturní památky nebo koupání, pak jistě navštivte Skadarské jezero. Skadarské jezero je krasové jezero na hranicích Černé Hory a Albánie. Jedná se o největší jezero na Balkánském poloostrově, jehož necelé dvě třetiny připadají Černé Hoře a zbytek Albánii. Černohorská část jezera byla vyhlášena národním parkem a je také jednou z největších ptačích rezervací v Evropě. Hnízdí tu téměř 270 druhů ptáků