Homosexualita

Homosexuální chování je tehdy, když jedince přitahuje stejné pohlaví. Pokud se jedná o dvě holky, říká se, že jsou lesby. Pokud o dva kluky, pak jsou gayové. To již ale asi víte.

Dříve byla homosexualita velice potlačována a jedinci byli klidně mučeni, či vězněni. Komunistický režim homosexualitu neakceptoval a nacisté dávali lidem s odlišnou orientací expresní vstupenku do plynu. Časem se situace kolem homosexuality začala zlepšovat a nyní jsme v době, kdy je to naprosto normální a většinou společnosti akceptované. Bohužel to ale neplatí o Česku.

vlajka gayů

Tento článek píši z toho důvodu, že se společně s přítelem setkáváme s velkou hromadou nenávisti ke gayům, když spolu trávíme čas a chováme se jako normální heterosexuální pár. Opravdu je tak strašný rozdíl mezi tím, když se drží za ruku holka a kluk? Já v tom takový rozdíl nevidím.

Denně se nám stává, že se setkáváme s nadávkami typu: „buzny!“ A podobně. Takové chování společnosti se nám nezdá moc hezké a pomalu se oba začínáme bát o to, jaké další reakce mohou nastat. Nechceme se ovšem přestat chovat na veřejnosti jako pár.

Jsem toho názoru, že by se každý měl chovat tak, jak by chtěl, aby se každý choval k němu. Nemyslím si, že jako gayové děláme něco, co by mohlo nějakým způsobem zkazit lidi kolem nás. Snažíme se jen do společnosti normálně zapadnout a chovat se tak, jako ostatní. Nelíbí se mi, že je s námi zacházeno jako s parazity. Je pravdou, že existují výjimky, které naopak se snaží zastat homosexuálů. Bohužel těchto lidí je v Česku málo.
homosexualita a duha

Na platformě YouTube stále vznikají videa, kde se gayové snaží zlepšit vizi společnosti a vysvětlují, jak to vlastně v sobě máme. Dovedete si představit, že jdete jen tak po ulici a najednou vám někdo začne nadávat jen kvůli tomu, že chcete být i venku sami sebou? Nejspíše je to pro vás nepříjemná představa. Pro spoustu homosexuálů to je ale bohužel každodenní problém.