Business se zdravím

Je to obchod se zdravím a s nadějí. Je to opravdu poctivý business, který pro své klienty má přínos, nebo žádný přínos nemá, či dokonce škodí zdraví? V médiích proběhli zprávy o zázračných léčitelích, kteří tvrdili, že umí léčit rakovinu a jiné závažné nemoci bez léků, pouze prostřednictvím vlastního působení nebo jakéhosi zázračného preparátu, který v lepším případě obsahoval pár vitamínů ve stopovém množství, v horším případě to byly v podstatě bonbony. Lidé těmto zázračným šamanům, léčitelům a podobně ve strachu z klasické léčby a strachu o svůj život platili za jejich rady desetitisíce a samozřejmě to nikomu nepomohlo, mohlo to maximálně působit jako placebo efekt.
léčení rukou
Nemám nic proti poctivým výživovým poradcům, kteří opravdu pracují poctivě tak, aby jejich klienti měli nejen výsledky, ale aby se naučili žít zdravějším životním stylem. Ti, kteří sestavují jídelníčky podle potřeby daného klienta, jeho zdravotního stavu, jeho predispozic, jeho typu práce, množství pohybu a energie, které běžně denně vydává. Ano, to potom má smysl naučit se i za úplatu žít zdravěji, přidat pohyb a ubrat nezdravé tuky a cukry, což prospěje celkovému zdraví. Avšak poradci, kteří se tváří jako odborníci, ale každému doporučují to samé a nechají si za to draze zaplatit, by si zasloužili leda klackem po hlavě. Svým klientům nepomohou, často jim prodají velmi draze přípravky, které jsou nefunkční a pouze těží z lidské naivity a krátkodobých výsledků svých klientů. Kila, která naberou zpět jako jojo efekt, je samozřejmě potom podle nich chyba klienta.
počítadlo kalorií
Jsou léčitelé, kteří opravdu mají tu schopnost působit na klienta pozitivně a například pomocí masáže či zmáčknutí správného bodu na těle ulevit od bolestí. Vždy je potřeba používat i vlastní zdravý rozum, jsme-li jejich klienty. Nezapovídám tím všechny léčitele, ale mohu doporučit kombinaci léčitele s klasickou léčbou, máme-li už nějakou vážnou nemoc.