Nejen pro tažení těžkých břemen


Každý asi jednou za čas potřebuje převézt pohovku, velkou televizi nebo jiný druh velkého břemena, které se standardním způsobem nevleze do auta. V takových chvílích je nutné se buďto spoléhat na kamarády, kteří mají dostatečně velké vozidlo, nebo si pořídit speciální tažné zařízení společně s vozíkem, na který se dá už naložit ledacos. Výbornou zprávou je, že tento druh automobilového doplňku se dá sehnat za velice příjemnou cenu, takže není třeba se bát velkých nákladů. Je ovšem potřeba počítat s tím, že vozík bude nejspíš o dost dražší. Ovšem i ten lze koupit za slušné peníze, třeba přes inzerát.
zrezlé tažné zařízení


Důvodů, proč investovat do tažného zařízení je celá řada. Nepomůže vám pouze s převozem skříně, ale může se hodit například i k převozu motorového člunu nebo přívěsu. Přívěsy jsou v poslední době zase velice populární. Můžete projet lán světa a neplatit přitom za drahé hotely. Stačí jen na večer odbočit do lesíku nebo na parkoviště a můžete se vyspat v pohodlí v karavanu bez toho, aniž byste za to museli platit.
tažné zařízení


Správný výběr


Abyste však mohli nechat tažné zařízení vůbec namontovat, musíte si koupit model, který pasuje k vašemu vozu. Na trhu se dnes dají pořídit různé typy, ale prakticky žádný není vhodný pro všechna auta. Vždy existuje model jen pro jeden typ vozidel. Dává to smysl. I když si možná myslíte, že dnešní auta vypadají všechna stejně, není tomu tak. Každé má trochu jinou karosérii a další věci nezbytné k uchycení tažného zařízení. Je tedy dobré tento automobilový doplněk kupovat s člověkem, který se v tom vyzná, nebo se zeptat přímo v obchodě. Je možné si ho objednat i přes internet. To však učiňte pouze za předpokladu, že máte k dispozici papíry k vašemu autu, kde by mělo být uvedeno jeho přesné označení. Odlišnosti totiž může být dost i mezi jednotlivými řadami stejných vozidel.