Vezměte kamarády na výlet pronajatým vozem

Vlastnictví vozidla obnáší mnoho finančních výdajů, kdy kromě pořizovací ceny hradíte povinné ručení, technické prohlídky (STK), havarijní pojištění, výměnu pneumatik, doplňování či výměnu provozních kapalin a další záležitosti. Mít auto je zkrátka poměrně drahý špás, a nepotřebujete-li jej denně ke své práci, vyplácí se v řadě případů jeho občasný pronájem.

Pronajímání vozidel je služba, jako každá jiná, a výhodou pro zákazníka je zejména bezstarostnost. Máte záruku, že je vůz v pořádku po technické stránce, a vy pouze musíte kromě zaplacení vratné kauce dodržet smluvní podmínky a vrátit vozidlo v původním stavu. Vyplatí se sjednat si pojištění, pro případ, že zaviníte dopravní nehodu anebo automobil poškodíte nedbalostí např. v interiéru. Pokud ovšem nedojde k žádnému karambolu, je pro vás zapůjčení vozu z autopůjčovny v Praze spíše příjemným zážitkem.

panorama Krušných hor

Pronájmy osobních aut se mohou odehrávat v duchu ryze cestovatelském. Můžete si například naplánovat dovolenou na celý týden a vyrazit s autem do hor. Vyhnete se tak cestování vlakem či autobusem, což znamená více soukromí a hlavně pohyb v terénu dle vlastního uvážení.

stromořadí v Krušných horách

Výlet k nejvyššímu vrcholu Krušných hor

Jistou možností, kde trávit dovolenou nebo prodloužený víkend, jsou Krušné hory. Z Prahy to není daleko, Karlovy Vary jsou odtud vzdálené zhruba sto třicet kilometrů, což obnáší zhruba půl druhé hodiny jízdy. Odtud je to pak již malý kousek do Jáchymova a Božího Daru.

Na nejvyšší vrchol Krušných hor, Klínovec, vyráží zejména v zimě lyžaři, ale je tu krásně i v létě. Můžete s autem vyjet až na samotný vrchol k rozhledně a kochat se nádhernými výhledy. Na Božím Daru byste mohli navštívit Národní přírodní rezervaci Božídarské rašeliniště a Přírodní park Zlatý kopec. Ubytování se vyplatí zajistit v Jáchymově a můžete si tu dopřát i některou z léčebných procedur.