Zásady využívání vestavěných skříní

Prostor pro štafle – nechte si zhotovit uvnitř vestavěné skříně, např. s dekorem Akácie Lakeland H 1277 Stěn skříně, úzký svislý proužek, kam umístíte skládací štafličky. Nebudete pak muset neustále odbíhat pro židli, abyste vyprostili předměty z horních fochů. Tam budete sice ukládat jen málo využívané věci, jako je např. sezonní oblečení, ale i tak si tím usnadníte práci. Někdy se do horní části skříní vstupuje častěji, např. pokud jsou tam uložené sportovní potřeby nebo outdoorové věci, jako je spacák, karimatka, batoh atp.

vestavba v ložnici

Výsuvné moduly – při návrhu vestavěných skříní pamatujte i na to, aby se výsuvné moduly měly kam vysunout, a abyste také do nich dobře viděli. Neměly by být příliš vysoko a neměly by se také křížit, pokud se jedná o skříň rohovou. Moduly také nesmíte přetížit nadměrně těžkými předměty, aby se nezkřivily a nevyvrátily. Samozřejmě není také dobrý nápad do vysunutého modulu posadit malé batole nebo psa.

vestavěná skříň

Nemusíte se pořád shýbat – pokud ráno pospícháte do zaměstnání nebo do školy, každá minuta bude drahá, a vestavěná skříň je v tomto ohledu skvělým pomocníkem, pokud ji ovšem budete využívat rozumně. Tím se rozumí například to, že nebudete mít ve spodním fochu až u země vyskládaná trička nebo spodní prádlo, které potřebujete denně. Každé ohýbání k zemi vás jen zdržuje a navíc tam nebývají věci přehledně viditelné, jako když je máte proti sobě na očích – pamatujte na to, že to, co používáte nejvíc, byste měli mít přímo v dosahu ve stoje – před sebou.

Těsnicí pásky a proužky – pokud necháte na dveřích zhotovit těsnicí proužky, snížíte tím kontaminaci prachem uvnitř skříně. Tam, kde by špatně doléhaly posuvné dveře, a byly mezi nimi velké vzduchové mezery, zvýšila by se prachová zátěž uvnitř skříní poměrně značně. Toto je snad jediná nevýhoda posuvných dveří vůči dveřím křídlovým, které obvykle doléhají dobře a mezi sebou mají jen velmi úzkou štěrbinu.