Lichtenštejnsko vás ohromí svými velikány

Věřte, že vás Lichtenštejnsko nepřekvapí pouze velikány , ale i jinými věcmi. Ohromit vás může klid, který je přerušovaný cinkotem zvonků kraviček a oveček. Mnohdy ale i koz. Je to něco, co se velmi těžko popisuje. Je potřeba, abyste to také zažili. Marně zde budete hledat fialovou krávu Milku, ale těch barev je zde také velmi mnoho. Jedná se například o černou, šedou, bílou nebo také hnědou.
Krávy jsou chovány jako domácí mazlíčci a kromě toho také místo sekačky na trávu. Rozhodně se nedivte, ale je běžné že vedle luxusní vilky, která má vedle zaparkované sportovní auto, uvidíte jednu nebo dvě kravky, které se pasou na zahrádce.
město lichtenštejnska
Nebudeme si nic nalhávat. Asi je vám více než jasné, že za dovolenou v Lichtenštejnsku utratíte mnohem více, než kdybyste se vydali na jih Evropy. Není se čemu divit, že jsou ceny jinde, protože pokud byste si to porovnali s naší ekonomickou situací, bylo by vám to více než jasné. I takové prodavačky zde berou okolo 3000CHF v průměru. Míra nezaměstnanosti je pouhých 1,5%.
Jestliže se zde rozhodnete vydat, určitě nesmíte zapomenout navštívit hlavní město, které nese název Vaduz. Může vám spíše připadat jako taková vesnička, která má okolo 6000 obyvatel. Na malém náměstí můžete vidět radnici ale i kostelíček. Nad samotným městem se dokonce tyčí zámek, který rozhodně stojí za to navštívit.
burg lichtenstein
Navštívit určitě musíte i Tiersenberg a Malbun. Jedna z těchto vesniček se nachází ve svazích hor a druhá je známým lyžařským střediskem.
Nevynechejte ani cyklistickou stezku, která se nachází kolem řeky, zvané Rýn. Řeka vede hranice mezi Lichtenštejnskem a Švýcarskem.
Na závěr pro vás máme tip, který byste měli rozhodně využít. Bylo by mnohem lepší, kdybyste se ubytovali v Rakousku, které je hned vedle a do Lichtenštejnska se jeli pouze podívat. Věřte, že vás to vyjde mnohem levněji, než kdybyste se měli ubytovat v samotném Lichtenštejnsku.