Květiny, které se hodí do každé domácnosti – a nevyžadují speciální péči

Máte rádi květiny, ale nejste zrovna talentovaní pěstitelé a uschne vám i kaktus? Není se čeho obávat. Budete se divit, ale do bytu nebo do interiéru svého domu si můžete pořídit květiny a rozjasnit tak celý prostor, a to bez extrémní námahy. Stačí, když si vyberete ty správné rostliny, a věřte, je opravdu z čeho vybírat. Stačí jenom znát ta správná jména květin, pak už půjde s trochou hlíny a trochou vody všechno snadno.
oranžový květináč
–          Nezapomínejte na barevné květináče
Stejně jako barevné polštáře, také barevné květináče mohou do domu přinést nejrůznější krásné barvy. Pokud zvolíte správně, tyto květináče se stanou doplňkem, který jako dekorace podtrhne esenci vašeho interiéru.
pokojové rostliny
Zasaďte si Dračinec
Celé jméno zní dračinec pruhovaný, který je velice podobný bambusu. Vlastně úplně stačí, když ji posadíte do vody, nepotřebuje hlínu. Květinář nebude ani potřeba, takže stačí jenom nějaká krásná váza. Jediné, co musíte dělat, je jednou za pár dní nebo týdnů tuto vodu vyměnit a doplnit novou.

Vyzkoušejte Tlustici
Tato rostlina patří do řádu sukulentů, takže se nemusíte bát, že by vám uschla. Na sucho je totiž zvyklá. Tato rostlina byla populární už v minulém století.
–          Můžete ji postavit na přímé slunce
–          Je možné z této rostlinky vypěstovat bonsai nebo keř, který můžete tvarovat podle představ

Sloní noha v interiéru
Další rostlinka, která nepotřebuje příliš mnoho starostí, je  sloní noha. Vypadá malinko jako palma, respektive má podobnou strukturu. Stačí vám voda a hlína, a tato rostlina může dorůst až sta centimetrů ve výšce.
malé květiny
Tchýnin jazyk nemá s tchyní nic společného
Kdysi se jednalo o velice známou rostlinu. Dneska ji doma pěstuje málokdo. Je to rostlina, kterou můžete zapomenout zalít poměrně často, je na sucho zvyklá. Nechejte ji ale raději někde trochu ve stínu.

Zamiokulkas
Tato rostlina teď zažívá svůj boom. Skoro každý ji má v kanceláři. Neublíží mu ani světlo, ani tma, ani sucho, ani mokro.