Zorganizujte si úklid v domácnosti, aby byl přehledný a pečlivý


Také vás nebaví neustále uklízet různé drobnosti, které se povalují v zásuvkách psacího stolu nebo ve skříni, čímž se zároveň vytváří v prostoru neskutečný chaos? Kupříkladu rozsypané korálky, sponky do vlasů, dětské figurky, sušené ovoce, ořechy, kancelářské sponky a zavírací špendlíky, knoflíky, stužky, provázky, šroubky, a mohli bychom ve výčtu předmětů pokračovat prakticky donekonečna.

kancelářské sponky

Vezměte proto úklid, jak se říká, z gruntu, a dejte si tu práci pečlivě vytřídit všechny drobnosti do extra nádob, aby se již nikdy mezi sebou nemohly pomíchat. Co tím máme na mysli? Jaké nádoby?

Kdybyste každou drobnost museli vložit do krabičky, do sklenice nebo dózy, zaberete tím tolik místa, že se vám to nevejde do skříně, natož do zásuvek psacího stolu. Jděte na to jinak a připravte si ještě před úklidem dostatečný počet zip sáčků. Uzavírací zip je perfektní uzávěr, nepovolí ani při snaze o náhodné otevření, natož sám od sebe, a můžete se na jeho mechanismus stoprocentně spolehnout. Sáčky jsou navíc transparentní, takže máte vynikající přehled o tom, co jste právě dovnitř vložili, a máte o tom přehled i po několika měsících nebo letech.

vlna na pletení

Zipové sáčky jsou velice levné a tak spolehlivé, že se vám nerozpadnou ani za deset, a možná ani za třicet let. Některé prameny uvádí, že životnost polyetylenu (na výrobu sáčků) přesahuje sto let.

Sáčky na zip předveďte i vašim dětem, tedy samozřejmě těm starším, aby je nenapadlo nasazovat si je na hlavu a dusit se v nich. Starší děti je mohou ve svém pokojíku smysluplně využít podobným způsobem. Mohou si do nich ukládat hračky, psací a výtvarné potřeby a další předměty, které chtějí chránit před prachem, vlhkostí, vodou či zápachem. Mohou si je vzít s sebou i na dětský tábor, kde je využijí na své drobnosti, a do větších sáčků mohou ukládat špinavé prádlo, které pak po příjezdu domů ze sáčků vyprostíte a jednoduše vyperete v pračce.

Separator image Posted in Zboží.