Vířivka vyžaduje kvalitní čištění

Pokud doma vlastníte vířivku je důležité se o ní pravidelně a kvalitně starat. Jak vířivku vyčistit, aby Vám fungovala správně a měla dlouhou životnost?

Vířivka už mnoho let patří u některých ke standardu zařízení domu, kde si můžete po těžkém dni v práci skvěle odpočinout. Nebo si k sobě pozvat partu přátel, otevřít si dobrou láhev vína a ve vířivce si popovídat o životě. Každá vířivka, ale vyžaduje i kvalitní péči, aby Vám pro pohodové dny nebo chvíle romantiky sloužila co nejdéle a byla také bezpečná. A co je vlastně vířivka? Jedná se koupací vanu se vstřikovacím systémem, kde probíhá cirkulace vzduchu a tlakové vody.

uklízečka

Čištění vířivky

Pojďme se podívat na čištění vířivky ať už se jedná o tu domácí nebo venkovní. Pokud máme nafukovací vířivku je potřeba před napuštěním ji prohlédnout, zda je v pořádku a pokud se nejedná o úplně novou vířivku je potřeba odstranit prach a nečistoty z vody. Je možné zakoupit speciální čistič, ale stačí Vám hadřík a mýdlová voda. Vířivku je potřeba tak to umýt vždy před vyfouknutím a zazimováním. Pokud naše vířivka obsahuje zakalenou vodu díky absence dezinfekční látky je potřeba použít chlor šok nebo oxi šok podle toho jakou dezinfekci používáte. U vířivky je problém i vodní kámen. Proto k odstranění je potřeba používat speciální změkčovadla, které tomuto usazování chrání a chrání kromě vířivky i topné těleso. Od čištění filtrace se nevyhnete. Je to jedna z důležitých součástí vířivky. Čištění filtrace není žádná věda. Stačí ji vytáhnout a propláchnout hadicí. Nejlepší je to provádět nad čistým kbelíkem a proplachování provádět do té doby, než v kbelíku uvidíte pouze čistou vodu. Čisté filtry Vám totiž dokáži ušetřit nemalé peníze.

vířivka

Jak často měnit vodu ve vířivce

I toto je velmi důležité téma, na které by se nemělo zapomínat a mnoho majitelů vířivek to určitě zajímá. Měnit vodu byste měli přibližně co tři dny nebo pokaždé když je voda zakalená.

Co ještě je ještě potřeba k čisté vířivce

Mezi další produkty, které by Vám ve výbavě neměli chybět jsou ty na úpravu pH vody, odpěňovače nebo kyslíkový aktivátor.