Užijte si elixír života zvaný alfalfa

Superpotravinou, kterou zatím příliš lidí neobjevilo je vojtěška alfalfa. Toto exotické jméno pochází z Persie, kde se také poprvé objevila a ze které přišla do Řecka a Říma, ze kterých se poté dostala i do zbytku Evropy. Naši předkové ji využívali po mnoho let, a to poměrně hodně. Neměli bychom na ni proto zapomínat, protože nám může přinést neuvěřitelně pozitivní účinky.
vojtěška výhonky

Kdy se spolehnout na její sílu?

V minulosti se využívala obecně z důvodu komplexního posílení organismu a navíc dobře působila proti stárnutí. Ideální pomoc nabízí vojtěška zejména při překyselení organismu. To se může projevit častými bolestmi hlavy, alergií, kožními potížemi a dokonce i revmatickými nemocemi. To ale není zdaleka jediný případ, kdy byste se na její účinky měli spoléhat.

Snížení váhy

Mnoho žen jistě potěší, že když zařadí alfalfu do jídelníčku, tak se mohou dočkat poklesu tělesné váhy. To je způsobeno především díky tomu, že urychluje metabolismus a trávení cukrů. Zároveň působí také jako antiseptikum a pomáhá tak léčbě zánětů. A skvěle prospěje i vašim játrům a ledvinám, které efektivně detoxikuje.

Nedocenitelný společník každého vegana

Vojtěška obecně dodává tělu energii a zvyšuje také fyzickou sílu, což je prospěšné zejména pro sportovce. Kromě to se díky ní také lépe vyspíte a doplníte si důležité vitamíny typu B. Složka B12 je pro tělo velice důležitá a běžně se vyskytuje v mase. Z toho důvodu by konzumaci této byliny neměli podcenit zejména vegani.
jóga životní síla

V jaké podobě ji můžete sehnat?

Existuje několik řešení, které si můžete pořídit. Tím nejúčinnějším a nejzdravějším je konzumace syrových klíčků. Semena si můžete snadno vypěstovat i doma a můžete mít tak přísun čerstvé energie kdykoli budete potřebovat.

Pokud zjistíte, že klíčky nejsou nic pro vás, ale přesto byste chtěli alfalfu užívat, máte šanci. Přidat si jí můžete do zelených šťáv nebo v podobě prášku. Bohatě stačí půlka čajové lžičky dvakrát denně. Nebude-li vám vyhovovat ani jedno, v lékárně seženete i tabletky.

Separator image Posted in Zboží.