Ochrana v zimě i v létě

http://www.judikaty.info/cz/nejvyssi-soud-ceske-republiky/auditorska-zprava-o-overeni-napadane-ucetni-zaverky/%3Fsort%3Dyearasct=UTF-8″>

V období, kdy není zahradní bazén využíván ke koupání, by se měl rozhodně přikrývat před znečištěním. Je pak těžké vybrat z něho veškeré napadané listí, jehličí a všechny hmyzí nebožtíky, kteří se chtěli pouze osvěžit a místo toho nedopatřením spáchali sebevraždu. Majitelé bazénů určitě vědí, že někdy stačí jen obyčejný letní déšť a trochu větru a vodu máme jako v rybníce. Natož pak, když přijde letní bouřka. Ta je schopná nám do vody nanosit vše, co najde v okruhu jednoho kilometru.

list

  • K ochraně před těmito nežádoucími jevy slouží plachty, které jsou přímo určené na zahradní bazény.
  • Ti, kteří si chtějí ušetřit zbytečnou práci anebo finance (někdy je znečištění tak velké, že se musí napustit nová voda), přikrývají své koupaliště určitě i na noc.

Používáním ochranných plachet https://eshop.techneco.eu/Kryci-plachtyse sníží také spotřeba bazénové chemie. Tím, že se voda chrání v neaktivním období, eliminuje se růst řasy a mikroorganismů. Právě z tohoto důvodu se tato ochrana vyrábí v tmavé barvě. Nejčastěji je ke koupi modrá a černá.

  • Součástí plachty je napínací lano, kterým ji jednoduše přichytíte okolo bazénu.
  • Plachty jsou samozřejmě nepromokavé a mrazuvzdorné.

Aby nám bazén dlouho vydržel

Po skončení koupací sezóny by se měl bazén zazimovat, aby nám do něho přes zimní období nenapadal nežádoucí nepořádek. Kromě toho je i zahradní koupaliště vystaveno povětrnostním podmínkám, které bývají rok od roku nevyzpytatelnější. I v našem pásmu mnohdy klesají teploty pod dvacet stupňů celsia a není výjimkou, že po několika dnech vyšplhají nad nulu.

bazének

  • Tyto extrémy rozhodně nesvědčí ani našemu organismu a ani našim bazénům.
  • Proto dopřejme i společníkovi našich letních radovánek vhodný kabát, aby sychravé období bez úhony překonal a mohl se s námi na začátku léta zúčastnit opět nových vodních aktivit.

Separator image Posted in Zboží.