Na peníze čekat nemusíte

Do výplaty zbývá pár dní, ale je tu nečekaná platba či výdaj, např. oprava vozu, odchod domácího spotřebiče nebo nedoplatek ne energiích. Pro ty z vás, kteří potřebují překlenout jen několik málo dnů, jsou zde tzv. rychlé půjčky .
Tyto úvěry jsou poskytovány na krátkou dobu a v menších částkách v řádech několika tisíc korun, konkrétně se jedná o SMS půjčky, půjčky on-line nebo tzv. rychlé půjčky. V České republice jsou poskytovány především nebankovními institucemi. Požádat o takovou půjčku není nic složitého, postačí vám přístup na internet a vyplnění jednoduché žádosti, nemusíte chodit na žádnou pobočku a pokud jsou všechny údaje v pořádku, peníze máte k dispozici během několika krátké chvilky. Výhodou těchto úvěrů je, že nemusíte prokazovat účel, na který peníze použijete. Může to být jen dočasně, např. když se opozdí výplata nebo je třeba doplatit nájem.
svítící kelímek.jpg
Jak to vlastně probíhá
Základem všeho je registrování na příslušné stránce společnosti poskytující úvěry. Teprve poté je možné vyplnit žádost, po které ze strany poskytovatele dojde k ověření totožnosti žadatele, zda není zapsán v registru dlužníků. Pokud je vše v pořádku, během chvilky je půjčená částka přeposlána na účet uvedený v žádosti. O tomto je žadatel vyrozuměn sms zprávou.
poradce a kreditka.jpg
Od poskytovatele poté obdržíte poštou nebo emailem smlouvu o úvěru, kde budou uvedeny informace ke splácení vč. konkrétní částky k úhradě a datem splatnosti. Pokud se jako klient osvědčíte, po splacení úvěru pravděpodobně dojde k tomu, že vám je nabídnut znovu, ve většině případů i ve vyšší částce. Každopádně platí, že splácet úvěr úvěrem novým není zrovna šťastné řešení, můžete se tak ocitnou v dluhové pasti. Při výběru poskytovatele byste se měli obracet na prověřené instituce.