Můžeme koupit zdravá hotová jídla v obchodech?

Jednou z výhod dnešní doby je, že pokud máte dostatek peněz, můžete si koupit prakticky vše. A nemusíte být ani velký boháč, abyste nemuseli umět vařit. I do našich obchodů totiž pronikla nabídka hotových jídel, které stačí pouze ohřát v mikrovlnné troubě.

Řeč samozřejmě není o instantních pokrmech v prášku, které je nutné zalít vodou, případně i vařit. Jedná se o skutečně hotové pokrmy, ze kterých pouze strhnete vrchní vrstvu obalu a dáte je ohřát. Tak máte večeři za pár minut.

hotovka1

Nabídka je zde velice široká, od běžného kuřete na paprice přes bramborovou kaši a řízek až třeba po halušky. Každý si tak může vybrat to, na co má chuť. Navíc, mnozí výrobci tvrdí, že prodávají zdravá hotová jídla z těch nejlepších surovin. Je to ale pravda?

Popravdě řečeno, zde záleží na tom, o jaký pokrm se jedná. Například nebudeme tvrdit, že guláš s knedlíkem je jedním ze základů zdravého stravování. Avšak i u těch, která skutečně jsou pro tělo pouze přínosná, je potřeba dávat pozor. Ingredience totiž mohou být kvalitní, ačkoliv to často není ten případ, hlavně kvůli snižování nákladů, avšak je nutné daný pokrm nějak zakonzervovat, aby zvládl cestu od výrobce přes sklad po obchod, a ještě zbyl nějaký větší časový úsek, ve kterém se dá prodat.

hotovka2

To se může zdát jako samozřejmost, ale je třeba si uvědomit, jak rychle se doma uvařené pokrmy kazí, a to i když je dáte do ledničky. Jistě, zde pomáhá speciální ochranná atmosféra, ale ani ona není všemocná a nějaké konzervanty jsou zkrátka nutné.

Navíc je faktem, že lidé jí i očima. Abychom tedy daný produkt koupili, je nutné, aby také dobře vypadal. A to i po již zmíněné přepravě. Zde jsou tedy potřeba další přípravky na udržení vzhledu.

Co z toho vyplývá? Pokud chcete jíst zdravě bez vaření, je lepší se obrátit na specializovanou firmu. Pak máte jistotu, že skutečně dostanete to, za to jste si zaplatili.

Separator image Posted in Zboží.