Je dobré použít do bazénu mutli tablety 5v1?

Udržet v bazénu čistou vodu po celou sezónu je těžší, než se může na první pohled zdát. I při nejlepší péči a nejúčinnějším filtračním systému se často bez bazénové chemie mnohdy zkrátka neobejdeme. A ačkoliv mohou některé látky působit u citlivějších lidí reakce na kůži, je to často jediné možné řešení, pokud nechceme nechat vodu zezelenat.

Je však jasné, že chceme limitovat její množství. V tomto případě je tedy dobré používat minimum přípravků. Proto mohou být ideálním řešením multi tablety 5v1 chlorito.cz. Ty totiž obsahují více složek, které působí na různé problémy, kdy na každý z nich by byl nutný jiný přípravek.

průzračná voda v bazénu

Pomáhají například udržet správnou koncentraci chloru ve vodě. Ten je instrumentální k prevenci rozvoje řas a sinic. Je proto dobré udržovat jeho konstantní koncentraci. K tomuto účelu se obvykle prodávají samostatné chlorové tablety, avšak tyto zastanou onu práci také.

S tím samozřejmě souvisí i fakt, že chlor zde obsažený pomůže nejen zabránit jejich vzniku, ale zároveň také zničí ty, které se tam již usadily. Díky tomu se nejen zlikvidují mikroorganismy, které by mohly způsobit například vznik ekzémů, ale zároveň se i pročistí voda.

klasický venkovní bazén

Dalším problémem, se kterým se lidé setkávají, je tvrdost vody. Ta by měla být udržována v určité úrovni, aby bylo možné v ní bez problému plavat. Příliš tvrdá by totiž mohla způsobovat kožní problémy a také problémy se zrakem, pokud by se dostala do očí.

A v neposlední řadě je nutné také sledovat pH. To by nemělo být příliš kyselé, ale ani zásadité. A právě tyto tablety jej pomáhají udržovat na ideální úrovni. I přesto se však vyplatí jej čas od času zkontrolovat a případně upravit.

Po přečtení by se mohlo zdát, že nic jiného nepotřebujeme. Není to však pravda. Každý bazén je jedinečný a má specifické podmínky. Co může fungovat na jeden, nemusí fungovat na druhý. A tak mohou tyto tablety sice dobře potlačovat vznik řas, avšak na úpravu pH již nestačí. Proto je vždy dobré veškeré tyto ukazatele sledovat, abyste předešli možným problémům.

Separator image Posted in Zboží.