Hroutí se Vám vztah?

Krize ve vztahu jsou asi normální věcí. S partnerem si na sebe postupem času zvyknete, a pokud nebudete vztah zpestřovat, tak se snadno stane stereotypním. Nakonec zjistíte, že to, proč jste spolu začali chodit, to čím Vás partner okouzlil a uchvátil, čím si získal Vaše srdce, je dávno pryč. Uvědomíte si, že jste spolu už asi opravdu jen ze zvyku nebo z povinnosti vůči dětem. Zároveň ale cítíte, že už Vás vztah nenaplňuje tak, jako dřív. Do toho řešíte spoustu problémů. Mnohdy se nedokážete shodnout, hádáte se a ubližujete si zlými slovy. Oba dva jste nešťastní, utrápení a nevíte, jak z toho ven.
hádka partnerů
V dřívějších letech se lidé tolik nerozváděli jako dnes. Určitě je to způsobeno i dobou, ale asi je to způsobeno i charakterem lidí. Lidé spolu více mluvili a více řešili. Také měli větší smysl pro zodpovědnost. Dnešní mladí lidé jsou schopni během půl roku vystřídat i 4 vztahy. Jakmile přijde něco, co se jim nelíbí, jdou od toho. Málo z nich si uvědomuje, že ve vztahu by nemělo být na prvním místě slovo , ale MY. Nevědí, že vztah je z velké části o domluvě, toleranci, o touze udělat toho druhého šťastným. Nedokážou o problémech mluvit, natož je nějakým způsobem řešit. Proto zvolí tu nejjednodušší variantu, a tou je útěk. Když spolu dva začnou bydlet, mají představu, jak to bude perfektní. Zapomínají ovšem, že stěhováním se spojí dva doposud odlišně žijící životy. Musí se naučit žít dohromady.
manželé se psem
Pokud ale problémy nastanou, ať už po roce či deseti letech, zkuste je řešit. Zkuste si s partnerem promluvit, narovinu mu říct, co Vás trápí a zkusit najít společné řešení. Nekřičte, nevyčítejte, nehádejte se! To Vám rozhodně nepomůže. Pokud se Vám problém vymknul kontrole, je potřeba jej řešit. Ale výčitkami nikdy nic nevyřešíte. Proto se v první řadě uklidněte, než začnete mluvit.
konec manželství
Na vztahu je potřeba neustále pracovat. Vztah se totiž neustále vyvíjí a lidé se mění. Pokud ale máte opravdovou ponorku a myslíte si, že už to se stávajícím partnerem nemá smysl, zkuste takovou párovou terapii. Udělejte si krásný večer, otevřete si láhev vína, vytáhněte staré fotky s Vašimi společnými vzpomínkami, a zkuste si uvědomit, proč spolu vlastně jste. Co bylo důvodem, že jste se dali dohromady, co Vás tak okouzlilo? Pokud se Vám se vzpomínkami vrátí i pocity štěstí, máte vyhráno a má to smysl. Pokud se nad vzpomínkami dokážete zasmát nebo dojmout, stojí to za to. Není Vám to totiž lhostejné.

Separator image Posted in Ženy.