Co je to americká hypotéka?


V dnešní těžké době, kdy inflace stoupá, platy se tenčí a naše rezervy taky, není divu, když bude mnoho z nás potřebovat nějakou tu finanční injekci. Dne už si totiž lidé zdaleka nepůjčují pouze na věci, které si nemohou dovolit, ale klidně by se bez nich obešli. Dnes už si lidé musí půjčovat i na věci, které nutně potřebují k životu. Možností financování je mnoho, a ne každá je vhodná pro každého. Záleží samozřejmě na tom, v jaké výši financování potřebujete, jak rychle ho budete schopní splatit nebo na co potřebujete peníze využít. Jednou z možností je americká hypotéka.

peníze

I když má ve svém názvu hypotéka, s klasickou hypotékou, kterou si berete na nákup nemovitosti nemá moc společného. Společný je výhodnější úrok a také to, že se skrze toto financování půjčuje větší obnos peněz. S americkou hypotékou se můžete setkat i třeba pod názvem „neúčelová hypotéka“ či jiné názvy. Její princip ale zůstává stejný. Je to výhodná možnost pro ty, kteří si potřebují půjčit větší obnos peněz, třeba v řádu několika miliónů. Oproti spotřebitelskému úvěru je zde výhodnější úrok, který určitě oceníte, protože vzhledem k tomu, v jaké výši se americká hypotéka obvykle bere, budete nejspíš splácet půjčku v řadu let.

peníze

Její další výhodou také je, že banka nezkoumá, na co peníze použijete. Zatímco u normální hypotéky musíte vše pečlivě dokládat, u této americké hypotéky není třeba. Můžete si z ní financovat auto, rekonstrukci, dovolenou, zdravotní výdaje, zkrátka cokoliv potřebujete. Pokud potřebujete půjčit více peněz, je americká hypotéka něco pravého pro vás. Záleží samozřejmě na tom, jak jste na tom s možností měsíčních splátek. Nezávazně si můžete zkusit kalkulačku americké hypotéky https://nebankovnihypoteky.net/americka-hypoteka-vip/, která vám napoví, jak by asi moly vypadat vaše měsíční splátky.