Výroba otvorů vrtáním

Má široké využití

Kruhové otvory můžeme vidět opravdu na spoustě součástkách, protože se dají využívat všude možně. Jejich nejsnadnější výroba je zajištěna pomocí vrtání. Takovou lepší ruční vrtačku si můžeme koupit domů do dílny, přičemž uděláme s ním okolo domu hodně práce, což rozhodně přijde vhod. Většími stoji jsou stolní vrtačky, které nejsou stále nijak velké, ale už s nimi můžeme přesně vrtat do kovu.

ruční vrtačka

Ty největší radiální vrtačky ve firmách mají opravdu výkonný motor, přičemž zde už se bavíme o profesionální úrovni. Princip vrtaček je většinou takový, že máme elektromotor, který je spojen s převodovkou, abychom si mohli dle libosti volit otáčky. Jako poslední máme hlavu, do které upínáme nástroj, jenž nám koná hlavní pohyb. Třeba u stojanové vrtačky nám tato horní část drží na válci, po kterém se pohybuje svěrák. Do něj si upneme obrobek a můžeme s ním pohybovat, jak se nám zlíbí, abychom trefili přesný střed díry.

Vrtáky

Při výběru stoje záleží hlavně na tom, co chceme opracovávat a v jaké zátěži. Když totiž vyvrtáme za rok pár děr, tak se nemůžeme vyrovnat stroji, který ve firmě jede například dvě směny. Ovšem dále se přesuneme k nástrojům, které v žádném případě nesmíme podceňovat. Nástroj je v tomto případě samozřejmě vrták, který má určitou řeznou rychlost.

strojní vrták

Nejčastějším typem je šroubový vrták, protože ten nám hezky odebírá materiál ve formě špon. Hojně se využívají vrtáky s kuželovou stopkou, které mají dobré vlastnosti i pro sériovou výrobu. Konkrétně tento prodejce nám nabízí kvalitní nástroje, a proto o jejich zpracování a vydrží není pochyb. Samotných vrtáků tohoto typu mají v nabídce opravdu hodně, aby si každý vybral takový, který přesně potřebuje a zajistil tím vhodnou výrobu potřebných děr. Tyto vrtáky se rozhodně neztratí, protože svou práci odvádí skvěle, takže jistě s nimi budete z dlouhodobého hlediska spokojení.

Separator image Posted in Zboží.