Stěhování v Praze vyžaduje také dostatek času na odpočinek a relax

Nebuďte workoholici

V životě není zdravý v tomto ohledu ani jeden extrém, tedy ani extrémní lenost, ani extrémní pracovní nasazení. Když máte touhu makat a jít si za svým cílem, musíte také o to více aktivně odpočívat, na druhou stranu lenivost neprospívá vašemu svalstvu, které může zakrnět, přiberete na váze, bude špatně proudit v těle lymfa a to se odrazí i na špatné imunitě.

„Zlatá střední cesta“ je tedy pořekadlo stále platné a kdo se jím řídí, bývá v životě úspěšný.

papírový karton

Neměli byste to přehánět ani v případě stěhování. Je to natolik náročný proces, že se vyplácí rozdělit pracovní činnosti mezi více osob a tím pádem také osobní zodpovědnost. Například v rodině spolupracujte všichni společně – balte věci do krabic, zajišťujte administrativní úkony a vytvářejte organizační plán tak, aby jím byli všichni obeznámeni.

Přenechejte alespoň část prací profesionálům – nezapomínejte, že to nejhorší vás čeká až po přestěhování, musíte mít dostatek sil, vůle a energie v novém prostředí se zabydlet, vše vybalit, uklidit, a tak je na místě kontaktovat v předstihu stěhovací firmu, abyste nebyli na všechno sami a vyhnuli se stresu.

milenecký pár při stěhování

Stěhovací firmy dnes zcela běžně demontují i nábytek, poradí si s kuchyňskou linkou a zapojením spotřebičů, zvládnou namontovat i vestavěnou skříň, garnýže, lustry, zrcadla a police. Nejsou to jen zdatní svalovci, kteří moc nepřemýšlí, ale jde o zkušené odborníky ve svém oboru.

Prokládejte práci volnočasovými aktivitami – neměli byste workoholismu propadnout a dát si včas pořádnou pauzu. Stěhování bytů Praha má tu výhodu, že je ve městě mnoho krásných míst, kde si můžete odpočinout a vyčistit hlavu. Můžete se kupříkladu projet na kole údolím Šáreckého potoka v Divoké Šárce, zavítat do Prokopského údolí nebo k hostivařské přehradě. A pokud vám nevadí okolní turisté, můžete se klidně projít po Petříně a obdivovat překrásné výhledy na Prahu.