Rohožka řekne víc než tisíc slov

Malá součást našeho bytu či domu která dokáže říci mnohé. Jednak je potřebná abychom očistili boty od nečistot z venku ale poutá pozornost. Rohožka je to první, co návštěvník našeho bytu uvidí a upoutá to jeho pozornost. Pomocí rohožky můžete doladit atmosféru vstupního prostoru. Seženeme ji v hobby prodejně i na internetu.

Venkovní rohožka
Zejména pokud bydlíme v domku se zahradou je důležité, aby venkovní rohožka odstranila co nejvíce nečistot a případného bahna. K tomu účelu jsou nejvhodnější rohožky kovové nebo z pevné gumy.
\'rohožka
Vnitřní rohožka
Rohožka do bytu je odlišná svým vzhledem může připomínat koberec.  Rohožky z kokosových vláken jsou téměř nezničitelné a svým vzhledem dokáží zaujmout. Můžeme tak vybírat nejen jednobarevné ale i ty zdobené nápisy, vzory nebo obrázky.

I na čištění je třeba myslet!
Pravidelné vyklepání rohožky je nutnost. Někdy pomůže vysavač. Obecně jsou více náročné na údržbu rohožky z kokosových vláken na druhou stranu jsou téměř nezničitelné.
 

Když rohožka nestačí
S prvním sněhem přichází starost, kam s botami, můžeme je nechat odkapat na rohožce což není zrovna ideální nebo využít možnosti položit je na hadr nebo noviny což zase není příliš estetické. Odkapávače na boty jsou v tomto případě ideální, protože nás ušetří práce s úklidem mokré podlahy od roztátého sněhu.
kočičí rohožka
Hadr není rohožka
Zejména u obyvatelé panelových domů můžeme vidět hadr na podlahu místo rohožky, není to ideální řešení, snadno se zmuchlá, nedrží tvar, a navíc působí to nehezky. Rohožka, pokud je dobře vybraná nám může sloužit dlouhá leta a neprojeví se to na jejím vzhledu.                                                                
Originalita se cenní
Rohožka s anglickými frázemi nikoho myslím nepřekvapí ale což takhle to samé ale v češtině. Stačí se porozhlédnout na internetu a objevíte vtipné fráze kterými pobavíte návštěvu ještě, než přiloží prst na zvonek.

Separator image Posted in Zboží.