Nejlepší aplikace pro sledování období ženské periody

Aplikace pro sledování období periody je zprovozněna pro Android i Apple. Jednodušší aplikace jsou pouze ve formě kalendáře, ty složitější hlídají mimo jiné i teplotu těla ženy a dokáží odhadnout období ovulace nebo délku menstruačního cyklu. Ikona této aplikace je též velmi nenápadná a zajišťuje tak diskrétnost pro zraky okolí a nepoužívá klasického Emoji. Pro sex je zde zaveden symbol spící osoby, pro nechráněný styk je ležérní osoba, která nosí kravatu.
antikoncepční pilulky
Skrze aplikaci lze vyhodnotit řadu premenstruačních syndromů, které též napomáhají k výpočtu menstruace.  Pro přesnější kalkul ovulace je tu i knihovna vašich dat obsahujících třeba jednotlivé délky cyklu a pravidelně měřenou tělesnou teplotu.
Dále lze zadat jednotlivé cervikální problémy a změny, bolestivost prsů a křeče. Do aplikace můžete zadat i dny, kdy došlo k sexuálnímu styku, nebo nařídit připomínku k požití antikoncepční pilulky.

Jedna z nejprodávanější aplikace tohoto zaměření je růžově laděná Period Tracker Lite dostupná pro  android a iOS. Jde však pouze o kalendářní formu, do poznámek pro jednotlivé dny můžete zadat, zda došlo ke styku. Nálady se popisují pomocí Emoji. Plodné období je označeno zelenými tečkami a den ovulace květinou. Uživatelé mohou také zadat své připomínky k hmotnosti, tělesné teplotě a pilulky, ale musí se upgradovat na deluxe aplikaci za 1,99 dolaru, aby se získali podrobnější poznámky o plodnosti na základě údajů o tělesné teplotě.
změna těla v těhoteství
Volná verze programu Period Tracker Lite umožňuje uživatelům exportovat data prostřednictvím e-mailu a přihlášení k bezplatnému účtu umožňuje zálohování do Cloudu. Režim abstinence umožňuje skrýt ikony pro intimitu a ovulaci v zájmu ochrany osobních údajů.
Stále ale mnoho žen dává přednost raději diskrétnějšímu vpisování těchto informací do klasického papírového notesu nebo kalendáře.