Khaki romantika

Jsou barvy, které jsou specifické pro určitá povolání. Nikdo si asi neumí představit zdravotní sestřičku, která nemá na sobě kombinaci modré s bílou. Tím méně asi kupříkladu lesníka, který by ve svém revíru svítil jasně červenou barvou. Zelená barva na oblečení je spojená ještě s jedním povoláním. Odstín khaki zelené na sebe navlékají hlavně vojáci. Hodí se tedy i do běžných šatníků? A pokud ano, tak hodí se i na oblečení, ve kterém nechceme jít stanovat, ale které chceme vzít například i do společnosti? Určitě ano. Jen je potřeba zvolit vhodné druhy oděvů, na které se tato nezvyklá barva bude hodit.
plstěný klobouk

·         Sportovní styl– lehčí kabát v khaki barvě, který je dlouhý pod kolena, se dobře snese se sportovními kalhotami a stejně volenými botami.
·         Romantický styl s drsnými prvky– jestliže vyznáváte kontrasty, můžete zkusit zkombinovat romantickou květovanou blůzku, drsné kožené kalhoty a tyto dva protipóly doplnit zelenou khaki bundou. Váš styl bude rozhodně působit velice neokoukaně.
obraz ženy

Khaki šaty do společnosti?

Společenský styl– možná teď kroutíte hlavou nad tím, jak by se dala vojenská khaki barva protlačit do společnosti. Snadno. Platí tu však jedna zásada. K extravagantní barvě patří extravagantní střih šatů. Rozhodně nevolit styl „malých černých“, které se jen přestěhovaly do jiné barvy. Vypadalo by to přinejmenším lacině. U tohoto stylu je potřeba hodně přemýšlet, které doplňky zvolit. Důležité je, nic nepřehánět. Doplňky, které by byly příliš výrazné, by se nám s výstředním modelem mohly pěkně pohádat.

·         Praktické– košilové šaty, které končí nad koleny, snad nikdy neomrzí. Tyto praktické a elegantní šaty na sobě snesou snad všechny barvy a všechny vzory. Proto jim nemusíme odpírat ani vojenský styl. Tyto šaty jsou natolik variabilní, že pod ně můžete vzít klidně i úzké kalhoty a budou vypadat jako elegantní lehký kabát.

Separator image Posted in Móda.