Jak moc záleží na volbě správné autoškoly (nejen) v Praze

Autoškola v Praze patří k nejnáročnějším životním zkouškám a velmi záleží na tom, jakou si vybereme, a jaký instruktor se nám bude věnovat.

Pozitivní přístup – na volbě instruktora v autoškole záleží tak moc, že si to mnozí neuvědomují. Snažte se proto vybírat autoškolu intuicí a řiďte se i referencemi těch, co ji absolvovali. Lidé se rádi pochlubí svými zážitky, až když je, jak se říká „po boji každý generál“. Kus pravdy v tom ale je, neboť právě tehdy se dozvíte obvykle pravdu – nezkreslenou a holou. Pozitivní přístup instruktora poznáte podle toho, že se snaží vám vyjít vstříc a dá vám najevo, že i různě handicapovaní lidé mohou uspět. Handicapy mohou být především psychické – různé strachy, bloky a horší koncentrace, a dobrý instruktor se vám je snaží rozptýlit a posílit vaší sebedůvěru. Ve skutečnosti máme každý schopnost zvládnout praktické jízdy i teoretickou přípravu, pokud se vyloženě nejedná o osobu psychicky nemocnou či nesvéprávnou.

řidičský průkaz

Vybrat si datum a čas jízdy – velmi důležité je rozvrhnout harmonogram jízd tak, aby na sebe navazovaly zhruba ve stejném rozestupu. Delší prodleva může znamenat zapomenutí naučených dovedností a obtížnější navazování na předchozí lekci. Instruktor by se také měl přizpůsobit žákovi nebo alespoň jít cestou kompromisu, někomu totiž vyhovuje jezdit spíše ráno, jinému odpoledne či navečer.

automobilový provoz

Profesionál se vás snaží naučit to podstatné – s instruktory je to jako s pedagogy na základních, středních a vysokých školách. Dobrý kantor vás nepoučuje, ale chová se k vám jako rovný s rovným. Snaží se vám předat vše, co zná a umí, abyste to samé uměli i vy. Jednoduché pravidlo, ale dokáže jej v praxi aplikovat jen skutečná sebevědomá osobnost. Schopný instruktor svou práci neodbývá a nedělá ji jen kvůli mzdě a tak buďte při výběru toho „správného“ učitele důslední a o reference bývalých žáků autoškol se zajímejte.